top of page

הדרכה מעשית

איזה סוג לוחמי מקלדת אתם?

מעדיפים איכות על כמות

אם אין לכם זמן רב, יכולות טכניות, או מספר רב של עוקבים, הקדישו בין 20 דקות לשעה מדי יום להעצמת התפוצה של פוסטים פרו-ישראלים ולמניעת התפוצה של תכנים אנטי-ישראלים

 

כאשר אתם מוצאים תכנים חיוביים, עשו להם "לייק", הגיבו עליהם ו/או שתפו אותם. לכל פעולה יש רמה תואמת של השפעה, המבוססת על המסר שהיא שולחת לאלגוריתמים של הפלטפורמה בנוגע למידת העניין שהתוכן מעורר בקרב המשתמשים ובנוגע לשאלה אם לקדם אותו או לא (לייק זו הרמה הנמוכה ביותר, תגובה היא הבינונית, ושיתוף היא הרמה הגבוהה ביותר שמשדרת לאלגוריתמים שמדובר בפוסט מענין, כדי שיקדם אותו לקהלים נוספים). 


כאשר אתם רואים תוכן שלילי, כולל חדשות פייק או פוסטים אנטי-ישראלים/אנטישמים, ודאו שהתוכן יזכה לחשיפה מינימלית באמצעות הימנעות מכל תגובה לו, דיווח עליו כפוגעני ובקשה מאנשים אחרים לנהוג כמוכם. השתמשו בכלים כמו "Digital Dome", קומנדו הסברה ו-Words of Iron, שמסייעים לדווח בקלות על פוסטים מזיקים.

מעדיפים איכות על כמות

אם אין לכם זמן רב, יכולות טכניות, או עוקבים מקוונים, הקדישו בין 20 דקות לשעה מדי יום להעצמת התפוצה של פוסטים פרו-ישראלים ולמניעת התפוצה של תכנים אנטי-ישראלים. תוכלו לזהות את הפוסטים הללו בעזרת כלי, כמו www.wordsofiron.com, או באמצעות חיפוש ידני תוך שימוש במילות מפתח ובהאשטגים רלוונטיים.

 

כאשר אתם מוצאים תכנים חיוביים, עשו להם "לייק", הגיבו עליהם ו/או שתפו אותם. לכל פעולה יש רמה תואמת של השפעה, המבוססת על המסר שהיא שולחת לאלגוריתמים של הפלטפורמה בנוגע למידת העניין שהתוכן מעורר בקרב המשתמשים ובנוגע לשאלה אם לקדם אותו או לא. 


כאשר אתם רואים תוכן שלילי, כולל חדשות פייק או פוסטים אנטי-ישראלים/אנטישמים, ודאו שהתוכן יזכה לחשיפה מינימלית באמצעות הימנעות מכל תגובה לו, דיווח עליו כפוגעני ובקשה מאנשים אחרים לנהוג כמוכם. השתמשו ב"כיפה הדיגיטלית", כלי תוצרת ישראל שמסייע לכם לדווח בקלות על פוסטים מזיקים.

וכחנים

הרשתות החברתיות מלאות תכנים אנטי-ישראלים שקריים ופרובוקטיביים, שעלולים להיות מתסכלים במיוחד אם יש לכם יותר ידע על הנושא הספציפי מאשר לאדם שפרסם את הפוסט! מה עליכם לעשות במצב זה?
 

  1. התעלמו מהם – אל תיכנסו לוויכוחים פומביים, בין שהם מתנהלים באזור התגובות, בקבוצה או ב-X (טוויטר לשעבר). ככל שתקיימו יותר אינטראקציה עם הפוסט, כך הוא יקודם יותר.
     

  2. עברו לפרטי – אם אתם לא יכולים להתאפק או חושבים שיש אפשרות שתצליחו להשפיע על מפרסם הפוסט, הזמינו אותו לשיחה בהודעה פרטית. כדי שתוכלו להפיק את התוצאה הרצויה, השתמשו בשפה לא לוחמנית ואפשרו לאדם השני להביע את עמדתו באופן חופשי.

חשיפת שונאי ישראל

אנשים שמפיצים באופן פעיל שקרים ושנאה ברשת צריכים לספוג ביקורת על מעשיהם, אך חשוב להעביר את השיחה לנושא אחר שאינו ישראל. לאחר שהמלחמה תסתיים, אנו רוצים שישראל תעורר באנשים אסוציאציות חיוביות, לכן עלינו להיזהר ולהקפיד שהדיון סביב ישראל לא יתקיים תמיד בהקשר שלילי. הדגישו את העובדה שהשונאים הללו תומכים בחמאס ובכל הזוועות שהוא מבצע – אונס, רצח, תקיפת אזרחים ושימוש באזרחים כמגן אנושי – בלי להזכיר את ישראל.

יוצרי תוכן

אם אתם יצירתיים, מוכשרים ובעלי יכולות טכניות, השתמשו בכישורים שלכם כדי ליצור סרטונים, תמונות ותרשימים מקוריים, שהשפעתם ותפוצתם גדולות יותר מאלה של סוגי תוכן אחרים. ודאו שהתוכן שלכם ראוי לשיתוף במידה הרבה ביותר האפשרית, כולל "הוק" מעניין שילכוד את תשומת הלב, פרטים תומכים, תובנה מרכזית וקריאה לפעולה. צרו קשר עם ארגונים שיכולים להפיץ את התכנים שלכם לקהל רחב יותר, כמו Hasbaraa.com.

אקטיביסטים חברתיים

קהל היעד שלנו הוא הרוב השקט בעולם המערבי שחבריו טרם בחרו צד מכיוון שאינם יודעים מספיק על הסכסוך. תוכלו להגיע אליהם באמצעות פרסום תכנים עדינים ומעוררי הזדהות בקהילות מקוונות המיועדות לנושאים ספציפיים ובאמצעות פרסום תגובות בקירות של משפיענים שמתמקדים בתחומי עניין מסוימים.

לדוגמה, כתבו פוסט אישי בקבוצת Facebook של אימהות על ילדים חטופים, והזמינו אימהות אחרות להתפלל לשלומם. שתפו את הסיפורים של הצעירים שנחטפו מפסטיבל המוזיקה בפורום אומנים מקוון, וקראו לאחרים לדרוש מחמאס לשחרר את החטופים. פרסמו פוסט ב-LinkedIn על חטוף שעובד בתעשייה שלכם. 

חובבי משפיענים

בין שהם מוכרים בעולם בזכות פעילותם בתחום הבידור או הפוליטיקה, נראה שלכל סלבריטי ("ידוען") יש דעה על הסכסוך – ולפוסטים שלהם יש את הכוח להשפיע על אלפי אנשים אחרים (מכאן "משפיענים").

אם אתם נתקלים במשפיען אנטי-ישראלי:

  1. שלחו הודעה פרטית קצרה – אמרו למשפיען או למשפיענית שאתם מאוכזבים ותפסיקו לעקוב אחריהם. אל תפרסמו תגובה בקיר הציבורי שלהם, מכיוון שתגובה זו רק תעצים את תהודת הפוסטים שלהם. 

  2. עודדו אחרים ברשת הקשרים שלכם לפעול כמוכם – אף על פי שייתכן שמשפיענים לא יהיו מוטרדים מאובדן של עוקב אחד, אם הם יראו שרבים מעוקביהם לא מסכימים עם עמדתם, הם עשויים לשקול אותה מחדש – או לכל הפחות להפסיק לפרסם תוכן מזיק.

 

אם אתם נתקלים בפוסטים של משפיענים פרו-ישראליים:

  1. קיימו אינטראקציה עם התוכן – עשו לו "לייק", פרסמו תגובה ושתפו את הפוסטים של המשפיענים בתפוצה רחבה, ועודדו את חבריכם לעשות כמוכם כדי שהתכנים יהפכו וויראליים.

  2. תמכו בהם – שלחו למשפיען או למשפיענית הודעה פרטית כדי להודות להם על תמיכתם ולעודד אותם להמשיך לפעול ולהשמיע את קולם.

 

אם משפיענים שאחריהם אתם עוקבים לא הביעו עמדה:

  1. דחקו בהם לעשות זאת – פנו אל הסלבריטאים, הפוליטיקאים וראשי מוסדות התרבות וההשכלה השותקים ועודדו אותם לתמוך במטרתנו. אל תפנו אליהם באופן פומבי – הדבר יביך אותם וישיג את המטרה ההפוכה..

  2. הפכו את הנושא לאישי – העבירו מסר הומניטרי וודאו שהוא נוגע להם באופן אישי. לדוגמה, עודדו מוזיקאי להקדיש שיר לקורבן שהעריץ אותו, בקשו מספורטאי לדבר בשם חטוף שאהד את קבוצתו, או בקשו ממנהיג עסקי לפרסם פוסט בנוגע לילד חטוף שגילו זהה לזה של ילדו שלו.

bottom of page